پشتیبانی : 02166754022

دزدگیر بهتر است یا دوربین مداربسته ؟

دزدگیر بهتر است یا دوربین مداربسته

اگر امنیت وجود نداشته باشد، چه اتفاقاتی می افتد؟ آیا بشر بدون حضور امنیت و بدون تکیه به آن می تواند زندگی باکیفیتی را تجربه کند؟

امنیت در محیط کاری و یا محل زندگی چگونه شکل می گیرد؟ تمامی اینها سوالاتی است که در رابطه با ایجاد امنیت مطرح می شوند.

به نظر شما برای تامین امنیت، دزدگیر بهتر است یا دوربین مداربسته؟

برای گرفتن پاسخ این سوال حتما تمامی مطالب درج شده در این صفحه را مطالعه کنید.

دوربین مداربسته چیست ؟

دوربین ها، دستگاه هایی هستند که قابلیت مشاهده تصاویر را به اپراتور می دهند و در جاهای متفاوت نیز قابلیت نصب دارند.

به این سیستم، سیستم نظارت تصویری نیز گفته می شود و برای انتقال سیگنال های تصویر از آن استفاده می کنند. در این دستگاه، سیگنال ها در یک مداربسته، یعنی بین مانیتور و دوربین، انتقال پیدا می کنند و به همین جهت به آن دوربین مداربسته گفته می گویند.

به عبارت دیگر، سیگنال هایی که توسط دوربین مداربسته منتشر می شود، مانند تلویزیون، آزاد نیست و آزادانه توزیع نمی شود.

برای خرید هرگونه دوربین مداربسته می توانید به صفحه دوربین مداربسته حفاظت کالا مراجعه کنید.

دزدگیر اماکن چیست ؟

دزدگیر اماکن چیست ؟

دزدگیر، به دستگاهی گفته می شود که با شناسایی عوامل ناشناخته، به مخاطب و یا مخاطبینی که برای آن تعریف شده، پیامی را ارسال و بقیه را در جریان قرار می دهد. در جاهایی که دزدگیر، نصب شده احتمال سرقت به میزان زیادی کاهش پیدا خواهد کرد.

دوربین مداربسته یا دزدگیر؛ کدام یک بهتر است؟

سوالی که ذهن مخاطبان ما را درگیر کرده است، اصلی ترین موضوع دغدغه ای ما می باشد، پس همین ابتدا به شما می گوییم که دزدگیر بهتر است یا دوربین مداربسته و در ادامه می توانید تمامی مزیت ها و معایب این دو دستگاه امنیتی را مشاهده کنید و خودتان هم در مورد این موضوع تصمیم بگیرید.

هم دزدگیر و هم دوربین مداربسته در نوع خود محدودیت ها و مزیت های زیادی دارند و شرایطی که شما در آن قرار دارید به مقدار زیادی می تواند تکلیف شما را در رابطه با اینکه دوربین مداربسته بهتر است و یا دزدگیر، مشخص نماید.

اگر صاحب یک کارگاه و یا کارخانه هستید و به دلیل حضور وسایل و قطعات حساس و گران قیمت، نگهبانانی را استخدام کرده اید، نصب دوربین مداربسته در محل کارتان کافی به نظر می رسد و نیازی به خرید دزدگیر اماکن ندارید.

در جاهایی که نگهبانی برای حفاظت و حراست از اموال حضور ندارد، بهتر است هم از دزدگیر استفاده گردد و هم از دوربین های مداربسته.

حفاظت کالا همیشه به مردم در راستای برقراری امنیت کمک می کند.

به این طریق می توان امنیت را به صورت کامل در یک محیط ایجاد کرده و هیچ نگرانی از بابت سرقت و یا حضور سارقین نداشته باشید. (البته سارقین خیلی روش های دیگه ای دارن، بخوان ببرن می برن، اما من پیشنهادم دوربین مداربستس همچنان)

مزیت های نصب دوربین مداربسته

مزیت های نصب دوربین مداربسته

برای آنکه متوجه شویم دوربین مداربسته بهتر است و یا دزدگیر هایی که در اماکن نصب می شوند، لازم می دانیم در مورد مزیت ها و معایبی که هر یک از این دستگاه ها دارند، نکاتی را ارائه کنیم.

ایجاد آرامش و امنیت

یکی از مزیت های نصب دوربین های مداربسته، ایجاد آرامش و امنیت در محیط است. در برخی محیط های کاری، وقتی کارگران و یا کارمندان می دانند رفتار آنها زیر نظر قرار دارد، واکنش و عملکرد  بهتر و شایسته تری از خود نشان می دهند.

این موضوع باعث کاهش تنش بین کسانی می شود که در یک فضای کاری حضور دارند. علاوه بر این، کاهش دزدی و سرقت از فضاهای کاری، مانند کارگاه ها، از دیگر مزیت های نصب این نوع دوربین است. به صورت کلی، این دستگاه با حضورش می تواند امنیت قابل توجهی را فراهم کند.

کنترل رفتار کارمندان

مدیران برای آنکه بدانند کارمندان در نبود وی به چه شکل رفتار می کنند، می توانند یک دستگاه دوربین مداربسته نصب نمایند. به این شکل و با کمک اینترنت، می توان رفتار کارکنان و کارمندان را زیر نظر داشت و از کامل بودن تعهد آنها به کارشان اطمینان خاطر داشت.

در برخی موارد حتی اگر دسترسی به اینترنت نیز وجود نداشته باشد، می توان برای خرید دوربین هایی اقدام کرد که مجهز به ضبط دوربین در حافظه های داخلی هستند.

به این شکل نیز می توانید، عملکرد و رفتار کارمندانتان را تحت کنترل و نظارت داشته باشید.

شناسایی سارقین

شناسایی سارقین

یکی از مزیت هایی که برای نصب دوربین های مداربسته عنوان می کنند، شناسایی سارقین است.

اگر محل زندگی و یا محل کارتان مورد سرقت واقع شده است و چنانچه فیلم سرقت در حافظه دوربین ضبط شده باشد، با نشان دادن فیلم ضبط شده توسط دوربین مداربسته به پلیس، می توان در جهت شناسایی سارق و یا سارقین اقدام موثری انجام داد و آنها را دستگیر کرد.

شناسایی چهره و ظاهر فرد و پلاک ماشین سارقین از دیگر کاربردهای این دوربین در به دام انداختن دزدها می باشد.

دریافت خسارت از بیمه

زمانی که در یک کارگاه و یا هر فضای کاری دیگری، آتش سوزی ایجاد می گردد، اگر دوربین مداربسته در محل وجود داشته باشد، به کمک بررسی فیلم های ضبط شده توسط آن می توان از بیمه خسارت دریافت کرد.

فیلم هایی که این دوربین ها ضبط کرده اند، مدارک مستند و معتبری در نوع خود به شمار می روند.

دوربین ها قادرند تمامی اتفاقاتی که در محیط رخ داده است را با جزئیات ثبت کنند.

به همین جهت است که از آنها به عنوان مدارک مستند یاد می کنند.

نبود محدودیت در نصب دوربین های مداربسته

از دیگر مزیت های دوربین مداربسته، می توان به عدم محدودیت در نصب آنها اشاره کرد.

در جاهایی که نیاز است تعداد بیشتری از دوربین های مداربسته نصب گردد، می توان این کار را بدون هیچ محدودیت و منعی انجام داد.

البته در مکان هایی که پهنای باند اجازه می دهد، می توان تعداد زیادی دوربین مداربسته نصب کرد.

بالا بودن کیفیت تصاویر دریافتی

بالا بودن کیفیت تصاویر دریافتی

اگر دوربین برندهای معروف و مطرح دنیا خریداری و نصب گردد، کیفیت تصاویر ارسالی قابل توجه خواهد بود.

دوربین هایی که از آنها به عنوان دوربین های مداربسته تحت شبکه یاد می کنند، تصاویر بهتری را ارسال می کنند.

برای مشاهده دوربین مداربسته تحت شبکه می توانید به دکمه زیر مراجعه کنید.

معایب و محدودیت های دوربین مداربسته

با وجود آنکه دوربین های مداربسته مزیت های زیادی دارند، اما خالی از عیب هم نیستند. برخی از عیوب این دستگاه به شرح زیر است:

بالا بودن قیمت

یکی از معایب دوربین های مداربسته در مقایسه با سایر سیستم های امنیتی، بالا بودن قیمت است. برخی دوربین هایی که تصاویر را با کیفیت بالایی ارسال می کنند و به امکانات متفاوت، مانند دید در شب، ضبط تصاویر، چرخش دوربین و غیره مجهز هستند، قیمت بالاتری دارند و این یکی از عیوبی است که در مورد این سیستم مطرح می باشد.

خطر هک

از دیگر عیوبی که می توان در مورد دوربین های مداربسته عنوان کرد، خطر هک و کاهش امنیت است.

از آنجایی که این دوربین برای فعالیت از بستر اینترنت و پروتکل های شبکه استفاده می کند، ممکن است توسط هکرهای حرفه ای، هک شده و اطلاعات آن به خطر افتد.

عدم ایجاد ممانعت در سرقت

عدم ایجاد ممانعت در سرقت

از دیگر عیب هایی که در مورد دوربین های مداربسته مطرح می گردد، این است که این دوربین ها، نمی توانند از دزدی ممانعت به عمل آورند.

دوربین های مداربسته، اتفاقاتی که در یک محیط در حال وقوع است را ثبت و ضبط کرده و این نوع عملکرد، مانع از دزدی نمی شود. از آنجایی که این دوربین در زمان وقوع سرقت، واکنش خاصی نشان نمی دهد، نمی توان بر آن در ایجاد امنیت در محیط، حسابی باز کرد.

بالا بودن میزان آسیب پذیری

سارقان حرفه ای برای آنکه بتوانند محلی را مورد سرقت قرار دهند، اگر در محل مورد نظر دوربین وجود داشته باشد، سعی می کنند به روش های مختلف، دوربین را از کار انداخته و یا در کار آن اختلال ایجاد کنند.

این عیب، قابل چشم پوشی نیست و مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد. حتی در برخی موارد از اطلاعات ضبط شده توسط این دوربین، سوءاستفاده شده و از آنها برای جاسوسی استفاده می کنند.

مزیت های استفاده از دزدگیر اماکن

به دلیل مزیت های بی شماری که دزدگیرهای اماکن دارند، از این دستگاه نیز در فضاهای حساس مانند بانک ها، صرافی ها و یا طلا فروشی ها زیاد استفاده می کنند. برخی از مهم ترین مزیت های این دستگاه به شرح زیر است:

آرامش ذهنی مالک

وقتی مالک می داند که در محل زندگی و یا محل کارش، ادوات و تجهیزاتی برای افزایش امنیت به کار رفته، آرامش خیال بیشتری خواهد داشت و با اطمینان خاطر به کار و یا زندگی خود رسیدگی خواهد کرد.

از آنجایی که دزدگیرها در صورت تشخیص حرکات غیر مجاز، به کار افتاده و مالک را در جریان قرار می دهند، امنیت نیز در محیط، برقرار شده و افراد از زندگی در آن نهایت اطمینان و آرامش خاطر را تجربه خواهند کرد.

همین احساس امنیت است که باعث شده، با وجود بالا بودن هزینه های دزدگیر، افراد زیادی برای خرید این سیستم اقدام کرده و آن را در محل کار و یا محل زندگی خود نصب کنند.

قرار گرفتن تحت پوشش بیمه

قرار گرفتن تحت پوشش بیمه

از دیگر مزیت های قابل توجه و مهم نصب دزدگیر اماکن می توان به قرار داشتن تحت پوشش بیمه اشاره کرد. در برخی کشورها، اگر محلی مورد سرقت قرار گیرد، چنانچه به دزدگیر مجهز نبوده نباشد، شرکت بیمه هیچ هزینه ای به مالک پرداخت نخواهد کرد.

جلوگیری از گسترش آتش

از دیگر مزیت هایی که می توان برای دزدگیرها عنوان کرد، جلوگیری از گسترش آتش است. برخی دزدگیرها به سنسورهای دود مجهز هستند و در صورتی که میزان دود از مقدار مجاز بیشتر شود، سنسورها وارد عمل می شوند و یا پیامی به آتش نشانی ارسال می کنند و یا با فعال کردن جریان آب، موجب خاموش آتش و جلوگیری از گسترش می شوند.

پس دزدگیرها علاوه بر ایجاد امنیت می توانند در حفظ جان ساکنین یک ساختمان از آتش سوزی نیز به کار برده شده و موفق عمل کنند.

پیشگیری از وقوع دزدی

از دیگر مزیت هایی که می توان برای دزدگیر اماکن اشاره داشت، کاهش سرقت است. برخی دزدان وقتی مشاهده می کنند یک ساختمان به دزدگیر مجهز شده، از انجام سرقت خودداری می کنند و این موضوع، کمک می کند آمار سرقت در جوامع به میزان زیادی کاهش پیدا کند.

معایب های دزدگیر اماکن

معایب های دزدگیر اماکن
  • خرابی باتری یکی از عیب هایی است که می توان در رابطه با دزدگیر اماکن اشاره کرد.
  • ایجاد خطای چشمی به دلیل نور خورشید، از دیگر عیب های دزدگیر اماکن می باشد.
  • به صدا درآمدن آژیر بعد از آنکه فعال شد، از دیگر عیوب دزدگیرها به شمار می رود.

روش هایی جهت افزایش کارایی دوربین مداربسته و دزدگیر

روش هایی جهت افزایش کارایی دوربین مداربسته و دزدگیر

برای آنکه بتوان کارایی و عملکرد دوربین های مداربسته و دزدگیر را در محیط افزایش داد، می توان به یکی از دو طریق زیر عمل کرد. این دو روش به شما کمک می کنند، امنیت را به صورت کامل در محل کار و یا زندگی تان فراهم کنید.

متصل کردن دوربین به دزدگیر

یکی از راه های افزایش امنیت در محیط و افزایش کارایی دزدگیر و دوربین های مداربسته، اتصال دوربین به دزدگیر است. در اینجا، می توان یکی از زون های دزدگیر را به دوربین مداربسته متصل کرد.

اگر در این حالت، یکی از دوربین ها از جای خود جدا گردد، دزدگیر فعال شده و به صدا در می آید و مخاطبینی که برای سیستم تعریف شده اند، به سرعت در جریان قرار خواهند گرفت. در برخی مواقع نیز می توان سنسورهای مگنتی را به دوربین متصل کرد و موجب برقراری ارتباط بین دوربین و دزدگیر شد.

دزدگیر با قابلیت نصب دوربین های مداربسته

اگر دزدگیرهایی با قابلیت نصب دوربین مداربسته خریداری کرده و نصب کنید، می توانید کارایی دزدگیر و دوربین مداربسته را افزایش داده و به کمک این قابلیت، امنیت را تحت تاثیر قرار دهید.

در این حالت، اگر فضایی مورد سرقت قرار گیرد، دزدگیر فعال می شود و اگر مالک و یا مخاطب در محل حضور نداشته باشد تا بتواند شرایط به وجود آمده را بررسی کند، پیامکی برای فرد ارسال شده و یا با او تماس گرفته می شود.

در اینجا، به دلیل حضور دوربین های مداربسته، تصویر سارق و یا سارقین ضبط شده و بعدها می توان با ارائه آن به پلیس، در جهت دستگیری این افراد اقدام موثری انجام داد.

سوالات متداول

دزدگیر بهتر است یا دوربین مداربسته ؟

هر یکی از این دو محصول امنیتی، می توانند در برابر بسیاری از مشکلات از ما محافظت کنند و به نوبه خود، امنیت ما را تضمین کنند. حال برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه می توانید به این صفحه مراجعه کنید.

مزایا و معایب دزدگیر چیست ؟

هر یک از محصولات دارای معایب و مزایایی هستند که مطالعه آنها می تواند در خرید و انتخاب کمک بسزایی به شما عزیزان بکند. برای مطالعه این مزیت ها و معایب ها می توانید به این صفحه مراجعه کنید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

منتظر تماس ما بمانید!